BOJOVÉ SCHOPNOSTI

Bojové schopnosti představují veškeré zkušenosti v přežití na bojišti i mimo něj. Většinou se jedná o oprávnění používat zbraně, případně nejrůznější druhy speciálního výcviku a implantátů. Tyto schopnosti yužijete nejčastěji při porůzkumu nebezpečeného terénu, můžou se však hodit i při těžbě na asteroidech, nebo i jen pro přežití v každodenním světě stanice Posledno.

ZÁKLADNÍ SCHOPNOSTI (3MV)

ZÁKLADNÍ STŘELECKÝ VÝCVIK

Dává postavě právo používat základní palné zbraně jako jsou jednoranné NERF blastery s maximálně 6 náboji v zásobníku. V případě, že postava použije, nebo bude nelegálně přenášet střelnou zbraň bez tohoto výcviku, bude jí zbraň/zbraně zabavena a postava bude neprodleně zadržena pořádkovými silami.

Ano, bez této dovednosti stále můžete střílet z pistolí, ale pokud vás u toho někdo chytí bude s vámi neprodleně zahájeno trestní řízení.

ZÁKLADNÍ BOJOVÝ VÝCVIK

Dává postavě možnost používat delší chladné zbraně jako jsou vibromeče, silové obušky a další do 90cm. Postava bez tohoto výcviku není oprávněna používat, nebo nosit tyto zbraně a v případě přistižení držení, nebo použití takové zbraně bude postavě zbraň zabavena a postava bude neprodleně zadržena pořádkovými silami.

Ano, bez této dovednosti stále můžete střílet z pistolí, ale pokud vás u toho někdo chytí bude s vámi neprodleně zahájeno trestní řízení.

TVRDÁ KŮŽE/KEVLAROVÝ IMPLANTÁT

Tvrdá kůže, nebo kevlarový implantát, který postavě pomůže rozchodit daleko vážnější zranění, než by zvládla normálně.

Tato schopnost trvale přidává +1 život k maximálnímu počtu životů.

POKROČILÉ SCHOPNOSTI (6MV)

POKROČILÝ STŘELECKÝ VÝCVIK

Dává postavě právo používat automatické a poloautomatické zbraně, stejně jako zbraně s neomezeně velkým zásobníkem. V případě, že postava použije, nebo bude nelegálně přenášet automatickou střelnou zbraň bez tohoto výcviku, bude jí zbraň/zbraně zabavena a postava bude neprodleně zadržena pořádkovými silami. Tento výcvik vyžaduje předchozí stupeň výcviku (Základní střelecký výcvik).

Ano, bez této dovednosti stále můžete střílet z pistolí, ale pokud vás u toho někdo chytí bude s vámi neprodleně zahájeno trestní řízení.

POKROČILÝ BOJOVÝ VÝCVIK

Dává postavě právo používat velmi dlouhé chladné zbraně, jako jsou elektrická kopí, energohole a drtivé zbraně s urychlovačem (bez omezení délky). Postava bez tohoto výcviku není oprávněna používat, nebo nosit tyto zbraně a v případě přistižení držení, nebo použití takové zbraně bude postavě zbraň zabavena a postava bude neprodleně zadržena pořádkovými silami. Tento výcvik vyžaduje předchozí stupeň výcviku (Základní bojový výcvik).

Ano, bez této dovednosti stále můžete střílet z pistolí, ale pokud vás u toho někdo chytí bude s vámi neprodleně zahájeno trestní řízení.

CHVATY A HMATY

Postava s tímto výcvikem je zběhlá v použití specializovaných donucovacích prostředků a může jedenkrát za bojovou scénu použít schopnost Paralíza 5 skrze dotyk rukou, nebo zbraní.

Použití dotykem rukou, nebo zbraní, hlásí se heslo „Paralíza 5“

ODPUZUJÍCÍ POLE

Tento implantát postavě umožňuje jednou za bojovou scénu použít schopnost Odhození na oponenta vzdáleného nejvíce 2 metry od postavy. Efekt je platný po zahlášení efektu a specifikování cíle.

Použití: „Odhození 5 ten červenej zabrak s pistolí“

AKROBATICKÝ VÝCVIK

Postava s tímto výcvikem má vycvičené reflexy i tělo do takového extrému, že je schopný vyhnout se útoku, který na ni míří. Po dopadu náboje/zbraně na tělo postavy může tato zahlásit heslo Odolej 3 a jakýkoliv útok slabší než “za tři” včetně je anulován. Tuto schopnost je možné použít 1x za bojovou scénu.

Tato schopnost se nedá uplatnit na areální efekty jako jsou výbuchy, elektrické pole atp.

VÝCVIK PŘEŽITÍ

Postava s tímto výcvikem může jedenkrát za scénu odolat otravě, nemoci, nebo paralýze a doba po kterou je ve stavu vyřazení se prodlužuje o 5 minut před konečnou smrtí.

Použití: „Odolávám otravě/nemoci/paralíze“

EXPERTNÍ SCHOPNOSTI (9MV)

EXPERTNÍ STŘELECKÝ VÝCVIK

Postava s tímto výcvikem je zběhlá v používání jakékoliv střelecké zbraně. Navíc umí použít zbraň krativnějším způsobem, než normální uživatel. Díky tomu může udělit větší poškození. Jakákoliv střelná zbraň v rukou Expertního střelce dává “za dva”. Tento výcvik vyžaduje předchozí stupeň výcviku (Pokročilý střelecký výcvik).

EXPERTNÍ BOJOVÝ VÝCVIK

Postava s tímto výcvikem je zběhlá v použití jakékoliv chladné zbraně (včetně lightsaberu). Díky své znalosti bojových umění je tak schopná zaměřit se na slabiny protivníka a jednou za bojovou scénu použít efekt “zničení” na zbraň, vybavení, nebo končetinu protivníka. Tento výcvik vyžaduje předchozí stupeň výcviku (Pokročilý bojový výcvik).

POKROČILÉ BOJOVÉ IMPLANTÁTY

Díky těmto implantátům získává postava skutečně nadlidskou odolnost a je schopná přežít zranění, které by pro normálního jedince jeho rasy bylo likvidační.

Tato schopnost trvale přidává +2 život k maximálnímu počtu životů.

LÉKAŘŠTÍ NANOBOTI

Implantát, který postavě umožňuje přežít i vlastní smrt. Nanoboti obsažení v tomto implantátu velice rychle zacelují jakékoliv zranění a nahrazují poškozené buňky. Díky tomu se postava po 2 minutách ve vyřazení může zvednout a přesunout se na záchrannou stanici. Tuto schopnost je možné znovu použít až po návštěvě nemocnice a opětovném doplnění nanobotů.